Lechia Gdańsk wygrała 2:1 z Valmierą FC w czwartym sparingu na zgrupowaniu w Turcji, a piątym w 2024 roku. Gole dla Biało-Zielonych zdobywali Łukasz Zjawiński i Kacper Sezonienko.

Szymon Grabowski dokonał paru eksperymentalnych zmian w składzie. Zabrakło m.in. Dawida Bugaja, Miłosza Kałahura, który był kapitanem w ostatnich trzech spotkaniach czy Camilo Meny, a w ich miejsce pojawili się Bartosz Brzęk, Dominik Piła oraz Kacper Sezonienko.

Pierwsze pół godziny tego spotkania nie obfitowały w sytuacje bramkowe. Pierwszą groźną sytuację piłkarze Lechii stworzyli w 14. minucie, jednak nie została ona sfinalizowana. W 28. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Tomasz Neugebauer, a zastąpił go Rifet Kapic.

W 33. minucie Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenie. Gola zdobył Łukasz Zjawiński, który wykończył płaskie dogranie od Kacpra Sezonienki. Pięć minut później asystujący wpisał się na listę strzelców po ładnej akcji z kontry. Maksym Chłań świetnie wypatrzył Louisa D’Arrigo, a ten będąc sam na sam z bramkarzem wystawił piłkę do Kacpra Sezonienki, któremu pozostały formalności, czyli wpakowanie piłki do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych Szymona Grabowskiego.

Drugą odsłonę gry lepiej zaczęli zawodnicy Valmiery. W 48. minucie jeden z zawodników łotewskiego klubu przymierzył z rzutu wolnego obok słupka, a osiem minut później swoich kolegów z drużyny uratował Bogdan Sarnawski, odbijając strzał z bliskiej odległości. W 59. minucie Maksym Chłań uderzył z woleja, jednak jego strzał został zablokowany i futbolówka wyszła za linię końcową. Był to pierwszy strzał Lechii w drugiej połowie. W późniejszych minutach obie drużyny nie tworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, to Iwan Żelizko chciał wycofać do Antoniego Mikułki, a zamiast tego piłka niefortunnie wpadła do bramki.  Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii 2:1.

Lechia - Valmiera 2:1 (2:0)

Bramki: 33’ Łukasz Zjawiński, 38’ Kacper Sezonienko - 88’ Iwan Żelizko (sam)

Skład: 29. Bogdan Sarnawski (64’ 83. Antoni Mikułko) - 26. Bartosz Brzęk, 72. Filip Koperski, 4. Andrei Chindris, 11. Dominik Piła - 99. Tomasz Neugebauer (K) (28’ 8. Rifet Kapic), 5. Iwan Żelizko - 30. Maksym Chłań (70’ 21. Jakub Sypek), 16. Louis D’Arrigo, 79. Kacper Sezonienko - 9. Łukasz Zjawiński (64’ 89. Tomas Bobcek, 84' 77. Bartosz Borkowski)