Tomas Bobcek był autorem jedynej bramki Biało-Zielonych podczas wtorkowego sparingu z Kyzyłżarem. Dla gdańszczan to druga wygrana na obozie w Turcji.

Biało-Zieloni przystąpili do spotkania w mocnym zestawieniu. Z podstawowym graczy w wyjściowej "11" zabrakło Bohdana Sarnawskiego, Andreia Chindrisa oraz Rifeta Kapicia. W bramce wystąpił Antoni Mikułko, na środku obrony Filip Koperski, a na środku pomocy Louis d'Arrigo.

Spotkanie rozpoczęło się nienajlepiej dla Lechii. Już w pierwszych minutach dwukrotnie interweniować musiał Mikułko, jednak spisał się kapitalnie i był czujny we własnym polu bramkowym. W kolejnych minutach Lechia zaczęła się napędzać. W 14. minucie ciekawą akcję rozegrał Tomas Bobcek, a chwilę później Tomasz Neugebauer strzelił w poprzeczkę. Kwadrans później było już 1:0. Neugebauer czujnie przechwycił piłkę w środku pola, odegrał do Meny, a ten wystawił świetną piłkę Bobckowi. Słowak umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy bardzo dobrą sytuację miał Maksym Chlań, jednak nie wykończył wypracowanej przez siebie akcji.

Po zmianie stron Lechia mogła znów zacząć z wysokiego "C". Do rzutu wolnego podszedł Maksym Chlań, jednak piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką. W kolejnych minutach działo się nieco mniej, jednak między piłkarzami obu drużyn iskrzyło. W 57. minucie pod bramką doszło do starcia między Tomasem Bobckiem a bramkarzem Kazachów. Chwilę później wywiązała się mała szarpanina między pozostałymi graczami. W 73. minucie genialną okazję miał Jakub Sypek, ale uderzył tylko w słupek. To była najlepsza okazja w drugiej połowie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie - Lechia wygrała 1:0. Kolejne dwa sparingi Biało-Zieloni rozegrają w piątek 2 lutego. Rywalami będzie zespół z Michalovic oraz łotweska Valmiera.

Lechia Gdańsk - Kyzyłżar 1:0 (1:0)

Gol: 30' Tomas Bobcek

Skład: 83. Antoni Mikułko (63' Kacper Gutowski) - 11. Dominik Piła, 72. Filip Koperski, 3. Elias Olsson (63' 26. Bartosz Brzęk), 23. Miłosz Kałahur (C) (88' 45. Marcel Bajko) - 30. Maksym Chlań (63' 21. Jakub Sypek), 99. Tomasz Neugebauer (46' 8. Rifet Kapić), 5. Iwan Żelizko (88' 42. Adam Kardaś), 16. Louis d'Arrigo (88' 77. Bartosz Borkowski), 7. Camilo Mena (63' 79. Kacper Sezonienko) - 89. Tomas Bobcek (63' 9. Łukasz Zjawiński)

źródło:  własne