Kacper Sezonienko, Łukasz Zjawiński, Camilo Mena i Jakub Sypek dwukrotnie - ci zawodnicy wpisali się na listę strzelców w sobotnim meczu sparingowym z Valmierą. Lechia wygrała 5:1.

Lechia Gdańsk w pierwszych minutach atakowała i próbowała wyjść na prowadzenie. Aktywny był Jakub Sypek, który rozpoczął mecz na prawym skrzydle. Valmiera też miała swoje sytuacje, jednak strzały leciały obok lub nad bramką Antoniego Mikułko. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i trzeba przyznać, że nie było to wielkie widowisko. W 27. minucie Kacper Sezonienko wyprowadził Lechię na prowadzenie. Wszystko rozpoczęło się od rzutu rożnego i zgrania Diwana Gueho, grajacego dziś nota bene na pozycji numer "6". W 33. minucie Valmiera była blisko wyrównania, jednak świetnie interweniował Antek Mikułko. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Lechia prowadziła po trafieniu "Sezona", który obchodzi dzisiaj 21. urodziny.

Druga połowa ropzoczęła się podobnie jak pierwsza. Lechia miała szansę powiększyć prowadzenie już w pierwszych akcjach. Okazje mieli m.in. Jakub Sypek i Camilo Mena. W 50. minucie główkował także Łukasz Zjawiński, a chwilę później nieźle wyglądający rajd zaprezentował Dawid Bugaj.

W 58. minucie Valmiera doprowadziła do wyrównania. Bramkę zdobył Leo Gaucho po podaniu Dijbrila Gueye. W 60. minucie po wrzutce Jakuba Sypka bramkę zdobył Łukasz Zjawiński. Osiem minut później Jakub Sypek podwyższył na 3:1. Kilka minut później skrzydłowy miał już dwie bramki na koncie. W końcówce jedną bramkę dorzucił jeszcze Camilo Mena i ostatecznie mecz zakończył się sparingową wygraną Lechii nad zespołem z Łotwy.

Lechia Gdańsk - Valmiera 5:1 (1:0)
Gole: 27' Kacper Sezonienko, 60' Łukasz Zjawiński, 68', 74' Jakub Sypek, 81' Camilo Mena - 57' Leo Gaucho

Lechia Gdańsk: 83. Antoni Mikułko - 27. Dawid Bugaj, 4. Andrei Chindris, 26. Bartosz Brzęk (67' 42. Adam Kardaś), 23. Miłosz Kałahur (71. 45. Marcel Bajko) - 11. Dominik Piła (46' 7. Camilo Mena), 94. Loup Diwan Gueho, 8. Rifet Kapić (75' 8. Rifet Kapić), 79. Kacper Sezonienko (46' 9. Łukasz Zjawiński), 21. Jakub Sypek (77. Oskar Treder) - 89. Tomas Bobcek (99. Alan Wiśniewski)