Reprezentacja Polski do lat 20 uległa w towarzyskiej potyczce z Anglikami aż 1:5. W tym meczu zagrali Tomasz Neugebauer oraz Filip Koperski.

W piątek godzinie 17:45 reprezentacja Polski do lat 20 podejmowała w Białymstoku rówieśników z Anglii w ramach towarzyskiego turnieju Elite League. W pierwszym składzie to spotkanie rozpoczął Tomasz Neugebauer z opaską kapitańską, a na ławce rezerwowych znalazł się Filip Koperski.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Łukasza Kuźmy Anglicy dyktowali warunki na boisku i tworzyli dogodne sytuacje bramkowe, jednak nie potrafili ich zamienić na bramkę. Drogę do siatki po raz pierwszy znaleźli w 39. minucie, a autorem trafienia był Tim Iroegbunam i pierwsza połowa zakończyła się skromnym jednobramkowym prowadzeniem Synów Albionu.

Polacy słabo rozpoczęli drugą odsłonę gry, kiedy w 47. minucie do bramki trafił Dane Scarlett, a siedem minut później zawodnik Tottenhamu trafił ponownie. W 58. minucie Miłosz Stępiński dokonał potrójnej zmiany, a jednym ze zmienionych graczy był Tomasz Neugebauer, którego zastąpił Adrian Bukowski. Natomiast w 70. minucie było już 0:4, a hat-tricka skompletował Dane Scarlett. Dwie minuty później na boisku pojawił się Filip Koperski i był to dla niego pierwszy występ z orzełkiem na piersi od równo roku, kiedy doznał kontuzji w meczu reprezentacji Polski do lat 19 z rówieśnikami z Izraela.

W 80. minucie bramkę honorową dla Biało-Czerwonych zdobył Jan Żuberek. Warto podkreślić, że występujący w Ternanie na zasadzie wypożyczenia z Interu Mediolan jest synem Dzidosława, który w ówczesnej Lechii/Polonii Gdańsk spędził rundę wiosenną sezonu 1999/00. Wracając do meczu, to siedem minut później rezultat na 1:5 ustalił jeszcze Benjamin Nelson.

źródło:  własne