W pierwszym meczu na obozie przygotowawczym w Turcji Lechia Gdańsk przegrała z Dritą FC 1:2 i to jej druga porażka w tym roku. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Dominik Piła.

Lechia Gdańsk o godzinie 14 czasu polskiego rozpoczęła drugi w tym roku, a pierwszy na obozie przygotowawczym w Turcji sparing w 2024 roku z wicemistrzem Kosowa Dritą Gnijalne. Na kapitana trener Szymon Grabowski wyznaczył Miłosza Kałahura, a w wyjściowym składzie pojawił się Filip Koperski, dla którego był to powrót do gry po 307 dniach przerwy, kiedy 22 marca 2023 roku zerwał więzadła krzyżowe w meczu reprezentacji Polski do lat 19 z rówieśnikami z Izraela w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Co ciekawe 20-latek rozpoczął ten mecz na środku obrony, a nie na prawej stronie defensywny, czyli jego nominalnej pozycji.

Zawodnicy Lechii Gdańsk nieudanie weszli w to spotkanie, ponieważ w 4. minucie stracili bramkę. Jak się później okazało, więcej bramek do przerwy nie padło i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej połowie Szymon Grabowski dokonał w składzie ośmiu zmian. Na placu gry pojawili się m.in. Rifet Kapic, Jakub Sypek, Kacper Sezonienko czy Dominik Piła. Ostatni z wymienionych w 51. minucie wyrównał na 1:1. Taki rezultat utrzymywał się przez ponad 20 minut, ponieważ w 73. minucie zawodnicy Drity ponownie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Lechii 1:2.

Lechia Gdańsk - Drita FC 1:2 (0:1)

Bramka dla Lechii: 51' Dominik Piła

Lechia Gdańsk (I połowa): Mikułko - Bugaj, Koperski, Olsson, Kałahur (K) - Żelizko, Neugebauer – Chłań, D’Arrigo, Mena - Bobcek

Lechia Gdańsk (II połowa): Sarnavskyi - Brzęk, Chindris, Olsson, Koperski - Kapic (K), Neugebauer - Sypek, Sezonienko, Piła - Zjawiński