W pierwszym tegorocznym sparingu Lechia Gdańsk przegrała z Chojniczanką Chojnice 2:3. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Łukasz Zjawiński i Tomas Bobcek, a przez ostatni kwadrans grali w osłabieniu po czerwonej kartce Maksyma Chłania.

Mecz rozpoczął się zgodnie ze scenariuszem, czyli od dominacji Lechii. W 4. minucie Miłosz Kałahur płasko dograł do Łukasza Zjawińskiego, a ten z bliska trafił w jednego piłkarzy gości. Dwie minuty później strzał z dystansu Dominika Piły złapał Damian Primel. Po chwili ten sam zawodnik po ładnej akcji z bliska przestrzelił. W 7. minucie Iwan Żelizko przymierzył obok słupka.

W 9. minucie pierwszy strzał oddali podopieczni Krzysztofa Brede. Uderzenie z dystansu Antoniego Prałata zostało zablokowane. Natomiast w 15. minucie na prowadzenie wyszli na prowadzenie, rzut wolny na bramkę zamienił Wojciech Szumilas.

W 22. minucie główkę Eliasa Olssona na słupek odbił Damian Primel, a dobitkę dobrze wykończył Łukasz Zjawiński i Lechia wyrównała na 1:1. Trzy minuty później kolejny strzał z dystansu oddał Iwan Żelizko, piłka przeleciała minimalnie nad bramką. W 27. minucie kontrę przeprowadziła Lechia, jednak Kacper Sezonienko przegrał pojedynek z golkiperem gości. Trzy minuty później groźnie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Szumilas, a futbolówkę nad poprzeczkę przeniósł Bogdan Sarnawski.

W 33. minucie Lechia była blisko zdobycia bramki. Camilo Mena otrzymał piłkę od Kacpra Sezonienki, jednak strzał Kolumbijczyka wybił piłkarz Chojniczanki. Dwie minuty później Antoni Prałat został zablokowany z dystansu. W 43. minucie groźny strzał Koziny sparował na rzut rożny Bogdan Sarmawski.

Biało-Zieloni dobrze zaczęli drugą połowę. W 49. minucie bramkę zdobył Tomas Bobcek. Dziesięć minut później po rzucie rożnym obok bramki główkował reprezentant Wysp Owczych Andrias Edmundsson.

Co nie udało się Edmundssonowi udało się Janowi Golińskiemu sześć minut później, który pokonał z główki Antoniego Mikułkę. W 71. minucie z bliskiej odległości piłkę nad bramką przeniósł Tomas Bobcek. Pięć minut później goście wyszli ponownie na prowadzenie, a po chwili Maksym Chłań otrzymał czerwoną kartkę.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Za tydzień gdańszczanie zagrają kolejny sparing - z Radunią Stężyca. Później czeka ich trzytygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3 (1:1)

Bramki dla Lechii: 22' Łukasz Zjawiński, 49' Tomas Bobcek

Lechia Gdańsk (I połowa): Sarnavskyi - Brzęk, Chindris, Olsson, Kałahur - D'Arrigo, Zhelizko - Mena, Sezonienko, Piła - Zjawiński

Lechia Gdańsk (II połowa): Mikułko - Bugaj, Chindris, Brzęk, Bajko - Kardaś, Neugebauer - Sypkek, Borkowski, Khlan - Bobček