Zakończyła się przerwa reprezentacyjna, podczas której sześciu piłkarze Lechii Gdańsk otrzymało powołania do swoich reprezentacji. Czas podsumować ich występy.

Tomasz Neugebauer i Filip Koperski (obaj reprezentacja Polski do lat 20)

22 marca reprezentacja Polski do lat 20 podejmowała na Stadionie Miejskim w Białymstoku rówieśników z Anglii w ramach Turnieju Ośmiu Narodów i przegrała aż 1:5. Kapitanem Biało-Czerwonych był Tomasz Neugebauer, który rozegrał całe spotkanie, a Filip Koperski na placu gry pojawił się w 72. minucie i było to pierwsze spotkanie z koszulką z orzełkiem na piersi od równo roku, ponieważ leczył kontuzję po zerwaniu więzadeł krzyżowych w meczu Polski do lat 19 z Izraelem.

Cztery dni później podopieczni Miłosza Stępińskiego mierzyli się w Targoviste z Rumunami i mecz zakończył się remisem 1:1. Tomasz Neugebauer ponownie wystąpił z opaską kapitańską, ale w 68. minucie opuścił boisko, z kolei Filip Koperski zagrał 90 minut.

Tomasz Neugebauer

Mecze i gole: 2/0

Minuty: 158

Filip Koperski

Minuty: 108

Maksym Chłań (reprezentacja Ukrainy do lat 21)

Reprezentacja Ukrainy do lat 21 wygrała z Marokiem do lat 23 1:0, a Maksym Chłań rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i został zmieniony w przerwie.

W następnym spotkaniu Ukraińcy grali na wyjeździe z Azerbejdżanem w ramach 6. kolejki eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy i gładko pokonali rywali 3:0. Maksym Chłań wszedł na boisko w 57. minucie, a dosłownie minutę wcześniej, kiedy jego drużyna zdobyła trzecią bramkę. Ukraińcy z 18 punktami po 6 meczach są liderem w swojej grupie i od bezpośredniego awansu dzieli ich niewiele.

Minuty: 78

Iwan Żelizko (reprezentacja Ukrainy do lat 23)

Zespół Iwana Żelizki w przeciwieństwie do drużyny do lat 21 rozegrał tylko jedno spotkanie, a konkretnie 25 marca z reprezentacją Japonii w Kitiakiusu. Podopieczni Rusłana Rotania przegrali 0:2, a Iwan Żelizko zagrał 90 minut. Reprezentacja Ukrainy do lat 23 przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, a jej rywalami w grupie będą Argentyna, Maroko i jedna z trzech najlepszych drużyn Pucharu Azji U-23.

Mecze i gole: 1/0

Minuty: 90

Elias Olsson (reprezentacja Szwecji do lat 21)

W towarzyskiej potyczce reprezentacji Szwecji do lat 21 z rówieśnikami z Cypru, która zakończyła się wysokim zwycięstwem Szwedów aż 6:1, w ostatnich 17 minutach spotkania wystąpił Elias Olsson. W następnym spotkaniu z reprezentacją Macedonii (2:0) w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy środkowego obrońcy zabrakło w kadrze meczowej.

Minuty: 17

Louis D’Arrigo (reprezentacja Australii do lat 23)

Reprezentacja Australii do lat 23 przystępowała do Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej, które rozgrywane były w Arabii Saudyjskiej. W pierwszym meczu podopieczni Tony’ego Vidmara pokonali obrońcę tytułu Irak 2:1, a jedną z bramek zdobył właśnie Louis D’Arrigo.

Półfinałowe starcie turnieju z Egiptem zawodnik Lechii Gdańsk rozpoczął z opaską kapitańską, jednak w pierwszej połowie został zmieniony. Australijczycy remisowali 1:1 w regulaminowym czasie gry oraz w dogrywce i do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek triumfowali Australijczycy, wygrywając w niej 2:1.

W finale Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej Louis D’Arrigo i spółka walczyli z zespołem Korei Południowej. Po 90 minutach na tablicy wyników na Stadionie Al-Fateh w Al Mubarraz widniał wynik 2:2 (D’Arrigo wszedł w 81. minucie), a dogrywka nie przyniosła bramek i o to, kto sięgnie po trofeum, miały zadecydować rzuty karne. Tym razem lepsi w nich okazali się Koreańczycy, którzy wygrali 5:3, a ich golkiper Jeonghoon Kim obronił dwie ostatnie jedenastki i to oni wygrali te rozgrywki.