Na koniec obozu przygotowawczego w Turcji Lechia Gdańsk przegrała z FC Hradec Kralove aż 0:3. Był to trzeci przegrany mecz na obozie w Side.

Ostatnim sparingpartnerem Biało-zielonych miało być czeskie FC Hradec Kralove. Po tym meczu nazajutrz zespół wraca do Gdańska i będzie przygotowywał się do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Już od początku spotkanie nie układało się po myśli Biało-zielonych. Pomimo kontrolowania spotkania na początku, to nie trwało ono długo. W 10. minucie po nieudanym wyprowadzeniu piłki z pola karnego przez Lechię bramkę dla drużyny z Hradec Kralove zdobył Adam Gabriel. Na domiar złego w 22. minucie kontuzji doznał Łukasz Zwoliński, a zastąpić go musiał Flavio Paixao. Po pięciu minutach Czesi mogli wyrównać i to oni byli stroną przeważającą. Natomiast gdańszczanie jedyną dobrą sytuację mieli w 30. minucie, kiedy strzał Macieja Gajosa obronił Michal Reichl. W końcówce gdański zespół próbował zagrozić bramkarzowi gości, lecz zabrakło konkretów.

Po przerwie Marcin Kaczmarek, widząc bezradność w ofensywie zdecydował się zrobić zmianę, wpuszczając Kacpra Sezonienkę za Rafała Pietrzaka. Jednak to Votroci zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony zagrozili bramce Dusana Kuciaka i zrobiło się 0:2. Autorem tego trafienia był Matej Koubek. Siedem minut później skompletował on dublet, wbijając tym samym gdańszczanom gwóźdź do trumny i tym samym ustalił wynik na 0:3. Chwilę po tej bramce Marcin Kaczmarek posłał na boisko czterech zawodników: Marco Terrazzino, Kevina Friesenbichlera, Jana Biegańskiego oraz Henrika Castegrena, a potem na placu gry pojawili się Dominik Piła i Bassekou Diabate. Te zmiany nic nie dały, bo FC Hradec Kralove kontrolowało to spotkanie, a Lechia nie potrafiła im zagrozić. Czesi jeszcze mieli jedną szansę w końcówce meczu, ale nie wykorzystali jej.

Biało-zieloni podczas obozu w Side przegrali wszystkie trzy spotkania. Przez to do Polski wracają w średnich nastrojach. Oby w lidze było lepiej.

Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove 0:3 (0:1)

Bramki: 10' Gabriel, 46', 53' Koubek

Skład: Kuciak - Brzęk (78' Piła), Nalepa, Maloca (54' Castegren), Pietrzak (46' Sezonienko) - Tobers (54' Biegański), Kubicki (54' Terrazzino) - Durmus (69' Diabate), Gajos (54' Friesenbichler), Conrado - Zwoliński (22' Paixao)