Biało-Zieloni wygrali swój ostatni sparing przed sezonem. Lechia okazała się lepsza od Radomiaka wygrywając to spotkanie 2:1. Bramki zdobyli Flavio Paixao oraz Bassekou Diabate.

W składzie Lechii pojawiło się dwóch graczy, którzy nie wystąpili w sparingach z Rakowem oraz Wisłą Płock. Mowa o Łukaszu Zwolińskim, a także Michale Nalepie, który jeszcze w zeszłym sezonie nabawił się kontuzji kostki. Było to dokładnie 14 maja. Wówczas obrońca Lechii zapowiadał, że będzie gotowy do gry za sześć tygodni. Tak też się stało.

Początek meczu był dość wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki w 18. Minucie miał Leandro, który przedryblował obrońców Lechii i wbiegł w pole karne. Ostatnie podanie nie dotarło jednak do żadnego z zawodników i wciąż utrzymywał się wynik 0:0. Po pierwszej kwarcie utrzymywał się bezbramkowy remis.

Na początku drugiej kwarty groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się z numerem 23. Nascimento, jednak bardzo dobrze interweniował Dusan Kuciak. Nieco lepiej wyglądał Radomiak, który był aktywniejszy pod bramką Lechii. Biało-Zieloni mieli problemy z dochodzeniem do akcji w polu karnym. Dopiero pod koniec kwarty Lechiści zaczęli wyglądać lepiej w ofensywie. W 53. minucie rzut karny wywalczył Kacper Sezonienko, a bramkę zdobył Flavio Paixao.

W trzeciej kwarcie znów spotkanie się uspokoiło. W bardzo ładny strzał oddał Ilkay Durmus, jednak trafił w boczną siatkę. Chwilę później Durmus znów próbował pokonać bramkarza. Do 90. minuty na boisku nie wydarzyło się już nic specjalnego, a gra toczyła się głównie w środku pola. Trzeba jednak przyznać, że podobać mogła się gra Kacpra Sezonienki, po którego zmianie Lechia rozruszała się trochę w ofensywie.

Ostatnia kwarta upłynęła pod dyktando Lechii. W 96. minucie po ładnej akcji Steca z Clemensem bramkę zdobył Bassekou Diabate. Dziesięć minut później Radomiak nieco przycisnął i w 109. minucie zdobył honorową bramkę. Autorem trafienia był Dominik Sokół.

Mecz z Radomiakiem był ostatnim sprawdzianem Biało-Zielonych przed eliminacjami do Ligi Konferencji oraz początkiem zmagań ligowych. W przyszły czwartek (7 lipca, godzina 20:15) Lechia rozegra pierwszy mecz z Akademiją Pandew. W niedzielę natomiast będzie można spotkać się na mieście z piłkarzami Lechii, którzy między godziną 16 a 17 będą do dyspozycji fanów w okolicy Targu Rybnego.

Lechia Gdańsk – Radomiak Radom 2:1

Bramki: 53' Paixao, 96' Diabate - 109' Sokół.

Skład Lechii (do 60. minuty): Kuciak – Pietrzak, Maloca, Nalepa (47’ Kałuziński) Ceesay – Conrado, Gajos, Koperski, Terrazzino – Zwoliński (47’ Sezonienko), Flavio

Skład Lechii (po 60. minucie): Kuciak (91’ Buchalik) – Conrado (91’Brzęk), Maloca (91’Kurzydłowski) , Koperski (91’Neugebauer), Ceesay (75’Stec) – Gajos (75’Kubicki), Kałuziński (99' Biegański), Durmus, Terrazzino (75’Diabate), Clemens - Sezonienko

źródło:własne