W drugim letnim sparingu Lechia wygrała z Wisłą Płock aż 6:3. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Christian Clemens, Marco Terrazzino, Rafał Pietrzak, Łukasz Zjawiński oraz dwie Flavio Paixao. Spotkanie rozegrano w formule 4x30 minut.

Od pierwszych minut w sobotę na boisku w Cetniewie pojawił się Hernik Castergen, który trafił do Gdańska w lutym, jednak wciąż nie doczekał się debiutu w Ekstraklasie. W składzie na mecz zabrakło Łukasza Zwolińskiego, który narzeka na drobny uraz pleców.

Lechia zaczęła to spotkanie możliwie najgorzej jak się dało, bowiem od straconej bramki. Już w 4. minucie meczu Davo pokonał Dusana Kuciaka. Mimo to Biało-Zieloni wydawali się być lepsi od Wisły w pierwszej kwarcie. Od razu po bramce płocczan piłkarze Tomasza Kaczmarka mieli okazje do wyrównania. Aktywni pod bramką rywala byli między innymi Dominik Piła oraz Marco Terrazzino. W 21. minucie padła bramka na 1:1. Prostopadłe podanie jednego z kolegów wykończył Christian Clemens.

W drugiej kwarcie aż tak dobrze już nie było. Biało-Zieloni stracili dwie bramki. Mimo tego emocji nie brakowało. W 40. minucie zamieszkanie pod bramką Dusana Kuciaka wykorzystał Łukasz Sekulski. Trzy minuty później na 1:3 podwyższył Davo. Lechia w dalszym ciągu konstruowała akcje, głównie za sprawą Marco Terrazzino. Pomocnik w 58. minucie strzałem zza pola karnego zdobył bramkę kontaktową dla gdańszczan.

Od 61. minuty na boisko wybiegła inna jedenastka. W składzie pojawili się między innymi Flavio Paixao czy Bassekou Diabate. Na środku obrony ustawieni zostali Filip Koperski i Tomasz Neugebauer. Trzecia kwarta była dość wyrównana. Dla Lechii szansę na zdobycie bramek mieli choćby Łukasz Zjawiński oraz Flavio. Wisła Płock mogła podwyższyć wynik po uderzeniach Damiana Rasaka ze stałych fragmentów gry. W 89. minucie strzałem głową stan meczu wyrównał Flavio Paixao.

Ostatnia kwarta była kapitalna jeśli chodzi o ofensywne poczynania Lechii. Biało-Zieloni zdobyli szybko dwie bramki i wyszli na prowadzenie 5:3! W 93. minucie pięknym strzałem z woleja bramkarza pokonał Flavio, a chwilę później z rzutu wolnego do siatki trafił Rafał Pietrzak. W 100. minucie Lechia prowadziła już trzema bramkami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Zjawiński. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3. Ostatni sparing z Radomiakiem Radom Biało-Zieloni rozegrają w czwartek 30 czerwca.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 6:3

Bramki: 2x Flavio,Clemens, Terrazzino, Pietrzak, Zjawiński - 2x Dave, Sekulski

Lechia (do 60 minuty):  Kuciak, Conrado,Maloca, Castegren, Ceesay - Kubicki, Gajos, Piła, Clemens, Terrazzino - Sezonienko

Lechia (po 60 minucie): Buchalik (91' Mikułko) - Pietrzak, Neugebauer, Koperski (91' Kryeziu), Stec - Kałuziński, Biegański, Diabate (105' Witan), Flavio, Durmus - Zjawiński