Za zespołem do lat 19 pierwszy mecz w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Dla Biało-Zielonych był to powrót do rozgrywek po sezonie przerwy. Podopieczni trenera Tomasza Byszko zremisowali na inaugurację 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli młodzi piłkarze Lechii, którzy stworzyli sobie kilka ciekawych okazji do zdobycia bramki. Dobre sytuacje bramkowe mieli między innymi Oskar Klessa, Krystian Okoniewski czy też Bartosz Borkowski. Ostatecznie to jednak goście zdołali przed przerwą wyjść na prowadzenie. Bramkę dla Śląska zdobył w 42. minucie Aleksander Wołczek.

Po zmianie stron znów Biało-Zieloni wyglądali odrobinę lepiej. Potwierdzili to już w 48. minucie, kiedy Krystian Okoniewski zdobył wyrównującą bramkę. Napastnik ładnie zabrał się z piłką i technicznym uderzeniem pokonał golkipera gości. Śląsk nie pozostawał jednak w tym meczu bez szans. W 75. minucie wrocławianie zdobyli gola na 1:2, jednak jeden z piłkarzy był na pozycji spalonej i nie został on uznany. W końcowej fazie meczu dobrą okazję miał Przemysław Płotka, jednak młody zawodnik nie zamienił jej na bramkę. W doliczonym czasie gry słupek uratował Lechię przed startą gola i w konsekwencji punktów. Biało-Zieloni wywalczyli punkt na inaugurację rozgrywek.

Kolejny mecz podopieczni trenera Byszko rozegrają za tydzień na wyjeździe. Rywal? Arka Gdynia.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: 48' Krystian Okoniewski  - 42' Aleksander Wołczek

Skład: Bartłomiej Kałduński - Bartosz Brzęk, Wiktor Rachwał, Oskar Klessa (64' Oskar Nikadon), Oliwer Jakuć (78' Jakub Bohdanowicz) - Amadeusz Mielnik (64' Marcin Adamik), Marcel Juszczak (74' Leon Siemieńczuk), Vova Kharyton (64' Filip Tonder), Robert Wójcik (64' Przemysław Płotka) - Krystian Okoniewski, Bartosz Borkowski

źródło:  własne