W niedzielę w Centralnej Lidze Juniorów odbyły się Derby Trójmiasta. W spotkaniu rozegranym w Gdyni lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:1. Honorowego gola dla zespołu trenera Tomasza Byszko zdobył Krystian Okoniewski.

Mecz rozpoczął się nieco lepiej dla zespołu Arki, który już od pierwszych minut stwarzał ataki. Już w 4. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Mateusz Krause trafił do pustej bramki po płaskim dośrodkowaniu jednego z kolegów w pole karne. Biało-Zieloni próbowali pokrzyżować ataki swoich rówieśników z Gdyni, a także doprowadzić do wyrównania. W 30. minucie Lechiści wyprowadzili bardzo ładną akcję, jednak dośrodkowanie Bartosza Brzęka zostało wybite przez obrońców. Kilka chwil później zaś kapitalną interwencją popisał się Antoni Mikułko. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron w dalszym ciągu gospodarze mieli przewagę i wyglądali lepiej od piłkarzy Tomasza Byszko. Od pierwszych chwil drugiej połowy dążyli do strzelenia drugiej bramki i ich przewaga na boisku była widoczna. Podwyższenie rezultatu udało się w 58. minucie, kiedy to Marcel Szymański pokonał Mikułkę po stracie Lechistów w środku pola. Chwilę później swoje chwile chwały mieli Biało-Zieloni. W 63. minucie Krystian Okoniewski zdobył bramkę kontaktową, jednak gdańszczanie nie poszli za ciosem i nie doprowadzili do wyrównania. Kilka minut przed końcem na 3:1 podwyższył Szymański. W 92. minucie Arkowcy mogli strzelić czwartego gola, jednak Antoni Mikułko wyczuł intencje piłkarza z Gdyni i obronił rzut karny. Ostateczny wynik meczu to 3:1.

W tabeli Centralnej Ligi Juniorów po dwóch meczach Lechia jest dwunasta (1 punkt). Kolejny mecz Biało-Zielonych czeka w nadchodzący weekend, kiedy to podejmą Lecha Poznań.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 3:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Krause (4.), Marcel Szymański (58. 88.), Krystian Okoniewski (63.)
Żółte kartki: Predenkiewicz (31.), Wójcik (28.), Mikułko (80.)
Skład Lechii: Antoni Mikułko - Bartosz Brzęk, Wiktor Rachwał (86. Jakub Bohdanowicz), Oskar Klessa, Oliwer Jakuć - Marcel Juszczak, Amadeusz Mielnik (59. Filip Tonder), Vova Kharyton, Robert Wójcik - Krystian Okoniewski, Bartosz Borkowski (72. Leon Siemieńczuk)

źródło: lechia.gda.pl