Reprezentacja Australii do lat 23 w finale Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej przegrała po rzutach karnych z Koreą Południową. Na boisku w 81. minucie pojawił się Louis D'Arrigo i wykorzystał rzut karny w serii jedenastek, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Australijczycy po pokonaniu w półfinale reprezentacji Egiptu (1:1, po karnych 2:1) zameldowali się w finale Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej. W walce o to trofeum rywalem była Korea Południowa, a w poprzednim meczu wygrała z gospodarzami turnieju Arabią Saudyjską 1:0.

Reprezentacja Australii udanie rozpoczęła ten finał, bowiem w 11. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Alou'a Kuola. Piętnaście minut później Koreańczycy wyrównali na 1:1, a autorem bramki był Lee Young-Jun. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa finału WAFF U-23, który rozgrywany był na Stadionie Al-Fateh w Al Mubarraz. W 62. minucie zawodnicy Korei wyszli na prowadzenie, kiedy piłkę w siatce umieścił Kang Seong-Jin. Jednak ich prowadzenie trwało dziesięć minut, bowiem bramkę wyrównującą zdobył Alou Kuol, tym samym kompletując dublet. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i potrzebna była dogrywka.

Także w dogrywce ani Australijczykom ani Koreańczykom nie udało się zdobyć bramki, więc o zwycięzcy Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej do lat 23 przesądzić miały rzuty karne. Po pierwszych trzech seriach konkursu jedenastek było 3:3, a jedną z jedenastek wykorzystał Louis D'Arrigo, który na placu gry pojawił się w 81. minucie. W następnych seriach golkiper Koreańczyków Jeonghoon Kim obronił strzały odpowiednio Jake'a Hollmana oraz Garanga Kuola i to reprezentacja Korei po wygranej w rzutach karnych 4:3 mogła się cieszyć z wygrania WAFF U-23.

Natomiast w połowie kwietnia Louisa D'Arrigo i spółka zagrają w Pucharze Azji do lat 23. W grupie C zmierzą się z Jordanią (15.04), Indonezją (18.04) oraz Katarem (21.04).