Za nami 12 i 14 kolejka spotkań Ligi Obudź Nadzieję i jak zawsze, działo się dużo.

Zaczniemy od tego, że w pierwszym niedzielnym meczu, swoje kolejne spotkanie wygrała drużyna Urzędu Miasta, tym razem pokonując Virus. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w wiele sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie Urząd prowadził już 2-0, ale po przerwie Virus, w ciągu zaledwie jednej minuty, zdobył dwie bramki i doprowadził do remisu. Ostatecznie jednak, mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla włodarzy naszego miasta.

W drugim niedzielnym meczu, drużyna inaugurująca swoją przygodę w naszych rozgrywkach i składająca się z młodych zawodników Global Service Mario spotkała się z wzmocnionym pięcioma nowymi zawodnikami Primusem. Najmłodszy zespół naszej ligi musiał uznać wyższość swoich przeciwników, ale widać, że chłopaki chcą się rozwijać sportowo i grać:). Chcielibyśmy podkreślić i zarazem podziękować obu zespołom, bo był to mecz przeprowadzony w duchu "fair play".

Jako trzecia para niedzielnych spotkań, wybiegły drużyny Rukoli i Poraszki`97. Wyróżniającą postacią w tym meczu, był tymczasowy lider strzelców I Ligi Oskar Kamiński, który zdobył 5 bramek i bardzo mocno przyczynił się do zwycięstwa Poraszki`97 nad Rukolą.

W czwartym spotkaniu pierwszej ligi spotkały się zespoły Husarii i Św. Wojciecha i było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym wpadły trzy gole. Zarówno, tak jak w rundzie jesiennej i tym razem, zespołem zwycięskim, okazała się drużyna ze Św. Wojciecha, pokonując rywala wynikiem 2-1.W ostatniej akcji meczu, Husaria miała jeszcze szansę na wywalczenie remisu, lecz piłka po strzale zawodnika, powędrowała minimalnie nad poprzeczką. Fajny mecz, tak określił go jeden z obserwatorów spotkania.

W piątym spotkaniu I Ligi, Dolne Miasto podejmowało zespół Wisły Gdańsk. Bramki w tym spotkaniu padły po ewidentnych błędach obrońców i okazało się, że defensywa drużyny Dolnego Miasta zrobiła ich więcej, w konsekwencji czego, Wisła wygrała 2-1.

W przedostatnim meczu spotkań I Ligi, zagrały drużyny Diamentu i KS Traugutt. Po ostatnich zwycięstwach, przed tym meczem, w drużynie z Pruszcza Gdańskiego, rosły wielkie apetyty na pokonanie lidera i głównego pretendenta do awansu. Na początku meczu, Diament miał wiele szczęścia, że nie stracił bramki i jak mówi piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuację się mszczą, to szczęście zamienili na bramkę, zdobywając do przerwy jedną i schodząc do "szatni" ze skromnym prowadzeniem. W drugiej połowie, doświadczenie drużyny prowadzącej w tabeli zebrało srogie plony z młodzieńczej ambicji i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem lidera 7-2.

Odwiedź stronę ligi

14 kolejkę spotkań I Ligi, kończyły drużyny FC Bellatores i Nord Systems. Nowa drużyna w naszej lidze przegrała swoje drugie spotkanie z rzędu, ale trzeba zaznaczyć, że w swoim pierwszym meczu trafili od razu najpierw na lidera a w opisywanej kolejce na wicelidera I Ligi. Jak sam wynik wskazuje, wyciągnęli konsekwencje z meczu z liderem i zawiesili wysoko poprzeczkę dla FC Bellatores. Łatwego meczu wicelider nie miał i wygrał skromnie 2-1.

Chcielibyśmy, żeby każda osoba, która gra w naszej Lidze Obudź Nadzieję, miała świadomość tego, że pomaga naszej fundacji, która zajmuje się głównie, pomocą dzieciom z domów dziecka i biednych rodzin. W najbliższą sobotę, nasi podopieczni z Gdańskich Domów Dla Dzieci polecą samolotem na Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Warszawie. Zagra tam czterdzieści miast z całej Polski. Nasi podopieczni jeżdżą tam od sześciu lat i dwa razy udało się znaleźć nam na podium.

W tym roku jedziemy bardzo odmłodzonym składem, ale dla nas liczy się radość dzieciaków i dobra zabawa - powiedział trener zespołu Jan „Jasiu” Ptach.

W organizacji wyjazdu, wspierają nas jak zawsze, kibice ze stowarzyszenia "Lwy Północy" oraz klub Lechia Gdańsk. Wszystkie działania i zdjęcia będzie można na bieżąco oglądać na facebooku Obudź Nadzieję.