Już w niedzielę Lechia rozegra mecz w ramach 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechem Poznań (24 maja, godz. 18.00, PGE Arena). Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami odnośnie tego starcia.

Lechia Gdańsk Lech Poznań
Bramki zdobyte 42 58
Bramki stracone 40 31
Strzały 524 (średnia na mecz: 15,88) 492 (średnia na mecz: 14,91)
Strzały celne 166 (średnia na mecz: 5,03) 198 (średnia na mecz: 6,0)
Czerwone kartki 6 1

Lech najwięcej bramek strzela pod koniec meczów. Między 76. i 90. minutą "Kolejorz" zdobył już trzynaście goli. Do tego należy doliczyć dwa trafienia już w doliczonym czasie gry. Najgorzej w defensywie poznaniacy spisują się również podczas ostatnich kwadransów meczów, tracąc w tym okresie osiem goli.

Lechia najwięcej bramek strzela zaraz po przerwie. Między 46. i 60. minutą biało-zieloni trafiali do siatki rywali już dziewięciokrotnie. Najwięcej bramek – dziesięć – Lechia straciła w drugich kwadransach pierwszych połów.

3
* - W meczu Lech Poznań - GKS Bełchatów (5-0) bramkarz gości Arkadiusz Malarz strzelił bramkę samobójczą ręką.

Jerzy Brzęczek przed meczem z Lechem

W wyjściowym składzie Lecha występuje w obecnym sezonie średnio 54,73% Polaków. Dla porównania w Lechii jest to 64,79%.

Inne liczby:

Średnia zdobywanych bramek przez Lech na wyjeździe: 1,25
Średnia traconych bramek przez Lech na wyjeździe: 1,06

Średnia zdobywanych bramek przez Lechię u siebie: 1,25
Średnia traconych bramek przez Lechię u siebie: 1,00

Na koniec jeszcze prezentujemy statystyki z ostatniego meczu pomiędzy Lechią i Lechem w Gdańsku. Spotkanie to zostało rozegrane 10 sierpnia 2014 roku. Goście wygrali wówczas 2-1.