Strzały 365 (średnia na mecz: 15,21) 282 (średnia na mecz: 11,75)
Strzały celne 116 (średnia na mecz: 4,83) 106 (średnia na mecz: 4,41)
Spalone 32 40
Faule 361 331
Żółte kartki 48 47
Czerwone kartki 5 2

Górnik Zabrze najwięcej bramek - aż dziewięć - strzela w ostatnich kwadransach spotkań. Najgorzej w defensywie zabrzanie spisują się z kolei pomiędzy 31. i 45. minutą, tracąc w tym okresie już osiem goli.

Lechia najwięcej bramek strzela zaraz po przerwie. Między 46. i 60. minutą biało-zieloni trafiali do siatki rywali już siedmiokrotnie. Najwięcej bramek – też siedem – Lechia straciła w drugich kwadransach pierwszych połów.

0

W wyjściowym składzie Górnika występuje w obecnym sezonie średnio 69,6% Polaków. Dla porównania w Lechii jest to 65,1%.

Inne liczby:

Średnia zdobywanych bramek przez Górnik na wyjeździe: 1,33
Średnia traconych bramek przez Górnik na wyjeździe: 1,08

Średnia zdobywanych bramek przez Lechię u siebie: 1,17
Średnia traconych bramek przez Lechię u siebie: 1,17

Obie drużyny są od pięciu kolejek niepokonane w ekstraklasie.

Najczęstszy wynik Lechii na własnym boisku: 1-0 (czterokrotnie).

Najczęstszy wynik Górnika na wyjeździe: 2-1 (trzykrotnie).

Górnik zdecydowanie lepiej spisuje się na obcych stadionach. W tabeli "wyjazdowej" zabrzanie zajmują wysokie trzecie miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów. Tylko Legia i Jagiellonia zdobyły ich więcej.

Na koniec jeszcze prezentujemy statystyki z pierwszego meczu pomiędzy Górnikiem i Lechią. Spotkanie to zostało rozegrane 28 września 2014 roku w Zabrzu i zakończyło się remisem 2-2. Obie bramki dla biało-zielonych zdobył Antonio Colak.