Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali z rumuńskim FC Botosani 3:2 w pierwszym tegorocznym sparingu. Gole dla biało-zielonych strzelali Ilkay Durmus, Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko.

Chcielibyśmy coś napisać o tym meczu, ale nie ma żadnych informacji. Można odnotować debiuty Davida Steca i Tomasza Neugebauera oraz ponowny występ w biało-zielonych barwach Michała Buchalika.

Lechia Gdańsk - FC Botosani 3:2 (1:1)
Bramki: Ilkay Durmus (34.), Diabate (49.), Sezonienko (83.) - Kage (15.), Papa (53.)

Lechia (I połowa): Kuciak - Stec, Nalepa, Maloca, Brylowski - Koperski, Kałuziński, Kubicki, Terrazzino, Ilkay Durmus - Zwoliński.

Lechia (II połowa): Buchalik - Makowski, Brylowski (74. Neugebauer), Tobers, Pietrzak - Ceesay, Kryeziu, Gajos, Diabate, Sezonienko - Flavio Paixao.