Lechia Gdańsk w pierwszym sparingu w Turcji przegrała 0:2 z rumuńskim Petrolulem Ploiesti.

Lechia Gdańsk o 13:30 czasu polskiego rozpoczęła drugi w tym roku, a pierwszy w Turcji sparing przed rundą wiosenną. Rywalem gdańszczan był rumuński zespół Petrolul Ploiesti - beniaminek ligi rumuńskiej, obecnie siódmy w tabeli.

Już od pierwszych minut rumuński zespół atakował na bramkę strzeżoną przez Dusana Kuciaka. Ten niestety w pierwszych minutach popełnił błąd, za daleko wychodząc z bramki. Na szczęście w tej sytuacji piłka nie wpadła do bramki. Kilka minut później Słowak się zrehabilitował świetnie broniąc w sytuacji sam na sam z rywalem. W 21. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Rafał Pietrzak - jego uderzenie trafiło jednak w poprzeczkę. W 27. minucie świetną akcję zaprezentował Conrado, który zagrał do będącego w polu karnym Zwolińskiego. "Zwolak" oddał strzał, jednak rumuński golkiper w ostatniej chwili złapał piłkę zmierzającą do siatki! Biało-Zieloni rozkręcali się w ofensywie - mocne strzały oddali m.in. Jan Biegański oraz Marco Terrazzino. W 33.minucie David Stec łatwo dał się ograć rywalowi, jednak nie doszło do poważniejszych konsekwencji - wciąż na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Pod koniec 1. połowy Lechia otrzymała rzut wolny po faulu na wspomnianym Stecu. Kilkadziesiąt sekund później piłka wpadła do siatki, ale sędzia zasygnalizował spalonego. W 44. minucie doskonałą okazję miał Zwoliński, jednak bramkarz obronił sytuację sam na sam.

Trener Kaczmarek na drugą połowę wystawił zupełnie inny skład. Na placu gry pojawili się m.in. Flavio, Gajos, Clemens czy młody Brzęk. Tuż po zmianie stron rywale wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola choć obie strony skonstruowały kilka akcji. Dla Lechii najlepszą w 83. minucie miał Flavio, który jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę przed końcem meczu rywale zdobyli bramkę na 2:0. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Był to z pewnością dobry sprawdzian przed startem sezonu.

Kolejny sparing już w niedzielę 15 stycznia.

Lechia Gdańsk - Petrolul Ploiesti 0:2 (0:0)

Skład (1. połowa): 12.Kuciak - 29.Stec, 25.Nalepa, 4.Tobers, 2.Pietrzak - 79.Sezonienko, 6.Kubicki, 33.Terrazzino, 69.Bieganski,20.Conrado - 9.Zwolinski

Skład (2. połowa): 1.Buchalik - 5.Bartkowski, 3.Castegren, 23.Maloca, 55.Brzęk - 79.Sezonienko (68' 20. Conrado), 7.Gajos, 17.Clemens, 6.Kubicki (68' 69. Biegański), 11.Piła - 28.Flavio