Lechia Gdańsk pokonała 1:2 w Skopju Akademiję Pandew i pierwszy raz w historii awansowała do kolejnej rundy europejskich pucharów. W 2. rundzie Biało-Zieloni zmierzą się z Rapidem Wiedeń. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Maciej Gajos i Rafał Pietrzak.

Trener Tomasz Kaczmarek dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu w Gdańsku. Na lewej stronie obrony Conrado zastąpił Rafała Pietrzaka, w środku pola pojawił się natomiast Jarosław Kubicki, który zastąpił Marco Terrazzino. W składzie pojawili się także Ilkay Durmus i Kacper Sezonienko. Na ławce usiedli Flavio i Michał Nalepa. Tego ostatniego w składzie zastąpił Kristers Tobers.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Choć zaczęło się od dobrej gry gdańszczan, to jednak to Akademija Pandew była zespołem bardziej aktywnym. Gospodarze już w 2. minucie wpadli w pole karne Dusana Kuciaka. Jeden z Macedończyków padł w polu karnym, jednak arbiter nie podyktował rzutu karnego. W 10. minucie gospodarze znów mieli bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. Groźny strzał zza pola karnego oddał Dimitar Mitrovski, jednak piłka powędrowała obok bramki. Trzy minuty później gdańska defensywa popełniła dość duży błąd, w  efekcie czego Dusan Kuciak musiał ratować naszą drużynę. Na szczęście bramkarz stanął na wysokości zadania i wciąż było 0:0. W 16. minucie znów było groźnie, jednak Lechię uratował Jakub Kałuziński. Biało-Zieloni zaczęli rozkręcać się w okolicy 30. minuty meczu. Aktywni byli Ilkay Durmus oraz Kacper Sezonienko. W 37. minucie podopieczni Tomasza Kaczmarka wyszli na prowadzenie. Maciej Gajos pokonał Marko Alchevskiego pięknym strzałem z dystansu, który wykorzystał podanie Mario Malocy. Po zdobytej bramce Biało-Zieloni przejęli inicjatywę i do przerwy kontrolowali wynik.

Na początku drugiej części spotkania Biało-Zieloni mieli genialną okazję do podwyższenia na 0:2. Sam na sam z bramkarzem stanął Łukasz Zwoliński, jednak nie trafił do siatki. W 52. minucie Ilkay Durmus pokonał bramkarza, jednak arbiter nie uznał bramki. Turek zagrał piłkę ręką, za co został ukarany żółtą kartką. W 59. minucie na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1 po bramce Mitrovicia, który wykorzystał błąd Jakuba Kałuzińskiego. Po bramce Macedończycy przejęli inicjatywę. W 82. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadzili rezerwowi Lechii. Flavio podał do Rafała Pietrzaka, a ten pokonał bramkarza i dał Biało-Zielonym prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Biało-Zieloni okazali się lepsi od Akademiji Pandew!

Biało-Zieloni dzięki wygranej w dwumeczu (6:2) dokonali historycznego wyniku. Pierwszy raz w 77-letniej historii klubu awansowali do kolejnej rundy. Za tydzień potyczka w Wiedniu!

Akademija Pandew - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: 59' Mitrović - 37' Gajos, 82' Pietrzak

Akademija Pandew: 1.Marko Alčevski - 5. Tomislav Iliev, 15. Dusan Joković, 4. Dime Dimov -20. Zoran  Ivanovski,8. Ilija Donov (61' 17. Martin Gjorgjevski), 22. Goran Tomovski (61' 7. Dimitar Trajkov), 30. Nikolce Šarkoski - 10. Kristijan Velinovski, 21. Dimitar Mitrovski, 11. Ousman Marong

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak - 29.David Stec, 4. Kristers Tobers, 23. Mario Maloca (K), 20.Conrado - 88.Jakub Kałuziński (81' 69. Jan Biegański), 7. Maciej Gajos (63' 17. Christian Clemens), 6. Jarosław Kubicki - 99. Ilkay Durmus (78' 2. Rafał Pietrzak), 9. Łukasz Zwoliński (63' 28. Flavio Paixao), 79. Kacper Sezonienko (63' 10.Bassekou Diabate)