Lechia Gdańsk po dramatycznym spotkaniu przegrała z Wisła Kraków 2:4. Już w 18 sekundzie !!! meczu prowadzenie dość zaskakująco objęli gospodarze.

Po dośrodkowaniu Mysony piłkę do siatki skierował Paweł Buzała. Wisła, która była w szoku po szybkiej stracie bramki ruszyła do ataków i osiągnęła znaczącą przewagę, jednakże do przerwy to biało-zieloni prowadzili 1:0. Druga odsłona gry rozpoczęła się od szturmów Białej Gwiazdy. Na efekty nie trzeba było długo czekać po świetnym dośrodkowaniu Patryka Małeckiego zdobył prawdopodobnie król strzelców tego sezonu Paweł Brożek. Gdy wydawało się, że Wisła kontroluje sytuację w 66 minucie sędzia Adam Lyczmański podyktował karnego za faul na Marcinie Kaczmarku. Do piłki podszedł kapitan Lechii Karol Piątek i zdobył gola na 2:1. Biała Gwiazda nie zamierzała jednak odpuścić walki o 3 punkty. W 77 minucie z rzutu wolnego bramkę na 2:2 strzelił Marek Zieńczuk- Paweł Kapsa nie miał szans. W 70 minucie trener Maciej Skorża dokonał jak się okazało później kluczowej zmiany: Juniora Diaza zmienił Wojciech Łobodziński. Odwdzięczył mu się dwoma trafieniami w 82 i 86 pozbawiając Lechię szansy na choćby remis i praktycznie zapewniając swojemu zespołowi Mistrzostwo Polski.

{begam}pub-6500481139110168/8441006088{/begam}

Mimo przegranego spotkania Lechii nie można do niej w tym meczu mieć większych pretensji. Gdańszczanie zagrali dobry futbol, ale Wisła to rywal z innej półki. Niestety ale sytuacja Lechii jest krytyczna i w zasadzie tylko zwycięstwo z Piastem w Gliwicach daje szanse na utrzymanie lub baraże!!! Biało-zieloni muszą teraz liczyć na siebie i spoglądać na inne stadiony. Gdańszczanie mogą się utrzymać, spaść bezpośrednio lub zagrać w barażach (najprawdopodobniej będzie to Podbeskidzie Bielsko-Biała, szanse ma też Korona Kielce, Znicz Pruszków i Korona Kielce).