Lechia Gdańsk zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bytom 1:1. Celne trafienie na wagę punktu zdobył w 89 minucie Paweł Buzała.

Mecz w Bytomiu rozgrywany był w bardo wysokiej temperaturze (arbiter dwukrotnie przerwał spotkanie, aby umożliwić piłkarzom uzupełnienie płynów), co z pewnością było jednym z powodów, że widowisko nie przysporzyło wielu emocji kibicom. W pierwszym kwadransie przeważali gdańszczanie, którzy nie dawali pograć gospodarzom. W miarę upływu czasu inicjatywę zaczęli jednak przejmować bytomianie. W 36 minucie spotkania centrę z rzutu rożnego w wykonaniu Macieja Bykowskiego doskonale wykorzystał Szymon Sawala i było 1:0. Po utracie gola lechiści ruszyli do szturmu, ale dobrze dysponowana dziś defensywa Polonii nie dała się zaskoczyć. Warte odnotowania były groźne strzały z dystansu Piotra Wiśniewskiego, Łukasza Surmy i Ivansa Lukjanovsa.

W drugiej połowie meczu Lechia najbliżej wyrównania była w 85 minucie, kiedy to Biało-Zielonym, w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym, nie udało się ulokować piłki w siatce. Gdańszczanom był jednak dziś pisany remis w Bytomiu. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Marcin Pietrowski, dokładnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Buzały, a ten nie dał szansy Marcinowi Juszczykowi.

Polonia Bytom – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Sawala 36' - Buzała 89'

Polonia: Juszczyk - Hricko, Killar (15’ Żytko), Hanek, Chomiuk - Matawu, Radzewicz, Vascak (46’Falkowski), Sawala - Bykowski (81’ Jarecki), Podstawek.

Lechia: Kapsa – Deleu, Bąk, Kozans, Andriuskevicius - Surma, Bajić (60’ Dawidowski), Nowak (46’ Pietrowski) – Wiśniewski (65’ Szuprytowski), Lukjanovs, Buzała.

Źródło: Lechia.pl / własne