Lechia Gdańsk zremisowaBa z Bałtiką Kaliningrad 1:1. Gola dla Biało-Zielonych zdobył Ivans Lukjanovs. W pierwszej części spotkanie było bardzo wyrównane. Już na początku drugiego kwadransa goście mieli szansę na otwarcie wyniku. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Magomedov.

Chwilę pózniej mocne uderzenie Marko Bajicia z 30 metrów z ledwością wyłapał golkiper Bałtiki. Blisko szczęścia Biało-Zieloni byli również w 36 minucie, kiedy kilkudziesięciometrowy rajd Pawła Buzały został sfinalizowany podaniem do znajdującego się na czystej pozycji Jakuba Zejglica. Ten ostatni nie trafił jednak do pustej bramki. W 44 minucie rzut rożny dla gdańszczan wybijał Paweł Nowak. Tor lotu piłki zmienił Lukjanovs, który zdobył klasyczną bramkę „do szatni”.

W drugiej części meczu na emocje trzeb było czekać do 58 minuty. Wtedy to okres aktywnej gry Bałtiki został uwieńczony golem dla gości. Chwilę pózniej mieli oni szansę nawet na wyjście na prowadzenie. Biało-Zieloni wypracowali w tym okresie zaledwie kilka szans na zmianę rezultatu. Niestety nie udało im się wykorzystać żadnej z nich

Lechia GdaDsk – BaBtika Kaliningrad 1:1 (1:0)
44’ Lukjanovs

Lechia: Kapsa – Bąk, Kozans, Bajić, Andriuskievicius – Surma, Nowak, Wiśniewski – Buzała, Zejglic, Lukjanovs.

Po przerwie wystąpili równie|: Małkowski, Dawidowski, Janicki, Pietrowski, Popielarz, Collins, Szuprytowski, Pruchnik, Renusz.

BaBtika: Pravkin – Lebedev, Mogilevsi, Krystafovich, Timofev – Mamaev, Dalovią, Krendelev, Magomedov – Semenov, Reznikov.

Źródło: Lechia.pl