Za Lechią Gdańsk niezwykle udany jubileusz. Gdańszczanie rozegrali tysięczny mecz na drugim szczeblu rozgrywek w historii i zakończyli go efektownym zwycięstwem 3:0. - Duże podziękowania dla zespołu, także dla zawodników rezerwowych oraz spoza kadry meczowej. Obrazki pomeczowe mówią same za siebie - powiedział trener Szymon Grabowski na pomeczowej konferencji.

Ten mecz pokazał, ile pracy mamy przed sobą. To jest proces, który idzie do przodu. Na przedmeczowej konferencji nie chciałem tego mówić, ale w tych dwóch treningach przedmeczowych wyglądało to optymistycznie. Dzisiaj, to był zalążek, czego można oczekiwać po grze ofensywnej zespołu. Stać nas na jeszcze lepszą grę. Zwycięstwo, zwycięstwem, ale chłodna głowa cały czas - rozpoczął szkoleniowiec gdańszczan.

Szymon Grabowski szczegółowo odniósł się także do postawy swoich piłkarzy w obu połowach spotkania. - Myślę, że bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. To, co nad czym pracowaliśmy w tym tygodniu, było widoczne i to mnie cieszy jako szkoleniowca. Była przewaga w posiadaniu piłki i kreowaniu gry na polu przeciwnika. Jeden moment był trudniejszy po nieoczekiwanej przerwie (spowodowanej pokazem fajerwerków – przyp. red.), ale udało się wrócić do dobrej gry i zdobyć bramkę. W drugiej połowie wiedzieliśmy, że rywal będzie chciał inaczej funkcjonować niż w pierwszej. Sprawili nam problemy, zwłaszcza po zmianie ustawienia na pozycjach centralnych. Niemniej, dobrze graliśmy w defensywie i mieliśmy mecz cały czas pod kontrolą. Cieszy udana końcówka, zwłaszcza że zdobyliśmy bramki. Również cieszy dobra gra „z tyłu” - ocenił.

Szkoleniowiec podziękował także kibicom. - Duże podziękowania dla zespołu, także dla zawodników rezerwowych oraz spoza kadry meczowej. Obrazki pomeczowe mówią same za siebie. Cieszę się, że ławka rezerwowych zafunkcjonowała i dużą cegiełkę włożyli do wygranego meczu. Podziękowania dla kibiców, którzy nie do końca zdają sobie sprawę, jakie fantastyczne widowisko tworzą, kiedy dopingują nasz zespół. Będziemy robili wszystko, żeby ta drużyna się budowała.

Na koniec trener został poproszony o komentarz do nowych trykotów meczowych. - Koszulki są piękne. Logo miasta z tym hasłem rewelacyjnie wygląda na nowej koszulce. Myślę, że te koszulki, które będą wystawione na aukcji charytatywnej, będą drogo sprzedane - zakończył.