- Zespół pokazał, że ma osobowość. I to jest podstawą tego, żeby coś razem osiągnąć. Żeby razem zagrać dobry sezon - powiedział po wygranym meczu z Zagłębiem Lubin trener Tomasz Kaczmarek.

Po dramatycznej końcówce biało-zieloni odnieśli ósme zwycięstwo, wygrywając z Zagłębiem Lubin 2:1.

Zadowolenia z postawy swoich zawodników zwłaszcza w końcówce spotkania nie krył szkoleniowiec biało-zielonych Tomasz Kaczmarek.

- Jeśli chcesz zbudować dobry zespół, to składa się to z wielu części. Jedną częścią tego wszystkiego jest mentalność, jest wiara, że w trudny dzień umiesz się w tym meczu odnaleźć - powiedział po meczu trener Kaczmarek.

Bohaterem biało-zielonych został Marco Terrazzino, zdobywca dwóch bramek w tym tej decydującej w czwartej minucie doliczonego czasu gry. - Znowu zmiany dały nam dużo energii i jakości.  To jest też cechą bardzo dobrej drużyny, że z ławki potrafisz zmienić mecz. Dlatego duży komplement dla zespołu - dodał szkoleniowiec.

Do przerwy gra biało-zielonych wyglądała słabo. To Zagłębie było lepiej zorganizowane w w pierwszej połowie, stwarzało sobie sytuacje, kontrolowało to, co dzieje się na boisku. - Myślę, że wszyscy wiemy, że pierwsza połowa była słaba, może nawet bardzo słaba. Mieliśmy duży problem z tym, że dzisiaj przeciwnik podszedł do nas dużo bardziej agresywnie w środku, do Kubickiego i Gajosa. Mieliśmy duży problem z tym, żeby znaleźć wolnego zawodnika.  Powiem szczerze, że tak do końca mnie to nie zaskakuje, bo wiem na jakim etapie jesteśmy jako zespół.  Jesteśmy w trakcie pracy z zespołem i zmieniliśmy dużo co do stylu jak gramy w piłkę, co do intensywności, co do pomysłu, ale w wielu detalach przeciwnik zadawał nam w pierwszej połowie bardzo trudne pytanie, a my nie mieliśmy gotowych odpowiedzi - dodał trener Kaczmarek.