Lechia Gdańsk pewnie wygrała w Gdańsku z drużyną z Lublina 48:27. Był to ostatni mecz sezonu zasadniczego, w którym Lechia zajęła 4 miejsce, a tym samym było to ostatnie spotkanie przed własną publicznością. Półfinał a potem mecz o złoto lub brąz Biało Zieloni zagrają na wyjeździe.

Gdańszczanie w pierwszej połowie narzucili drużynie z Lublina swój styl gry, co skutkowało wysokim wynikiem do przerwy 40:0! W drugiej połowie trener Lechii zmienił ośmiu zawodników, ponieważ chciał, aby wszyscy zawodnicy zagrali w tym spotkaniu. W szczególności młodzież mogła nabyć cennego doświadczenia. Po przerwie drużyna Budowlanych Lublin zaczęła odrabiać powoli straty do Gdańskiej Lechii. Mimo ambitnej walki przeciwników nie udało się zbliżyć do gospodarzy.

W półfinale rywalem będzie drużyna z Łodzi dokładniej Budowlani SA Łódź. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 października 2018 roku na stadionie ŁKS-u o godzinie 15:00. Drugą parę rozgrywek play-off tworzą Pogoń Siedlce z Ogniwem Sopot. Ten mecz zostanie rozegrany w niedziele 28 października 2018 roku w Siedlcach o godzinie 14:00. Wygrani spotkań spotkają się w finale a przegrani powalczą o brąz.

Krótki pomeczowy komentarz zawodnika Lechii Gdańsk Roberta Wójtowicza:
- Mecz z Lublinem oceniam bardzo pozytywnie między innymi dlatego, że w pierwszej połowie udało nam się wykonać wiele świetnych zagrań. Cieszy mnie również fakt, iż z meczu na mecz gramy coraz lepiej, jako drużyna i pomimo tego, że większość zespołu stanowią młodzi zawodnicy, to potrafimy grać dojrzale i podejmujemy właściwe decyzję na boisku. Mam nadzieje, że mecz był przyjemny do oglądania dla kibiców.

Lechia Net: - Jak oceniasz swoją grę w meczu? Byłeś jednym z najlepszych zawodników na boisku.
Robert Wójtowicz: - Jeżeli chodzi o ocenę mojej gry to bardzo miło słyszeć takie słowa, aczkolwiek wiem, że jestem w stanie dać z siebie jeszcze więcej i mam nadzieje, że uda mi się to pokazać w ostatnich meczach tego sezonu.

Ważnym wydarzeniem był nie tylko mecz z Budowlanymi Lublin, ale także pożegnanie zawodnika Lechii Gdańsk oraz byłego reprezentanta Polski Rafała Witoszyńskiego, który postanowił po sezonie zakończyć karierę. Chociaż pomoże jeszcze Lechii w walce o medale.

Punkty dla Lechii: Dabkiewicz 10, Wójtowicz 10, Buczek 8, Rymon-Lipiński 5, Wesołowski 5, K.Bracik 5, Witoszyński 4
Punkty dla Budowlanych: Kelberaszwili 15, Łomakin 5, Skałecki 8

LECHIA: Witoszyński (45 Szymański), Buczek (41 Olszewski), Kacprzak 60 Dobkowski) - Kossakowski, Lademann (45 Górniewicz) - Smoliński, Płonka, Dabkiewicz (70 Pawłowski) - Boczulak - Popławski (65 Kruszyński) - Piszczek, Wesołowski, Wójtowicz, Rymon-Lipiński (60 Fostiak) - K.Bracik (45 Galewski).

Budowlani: Artur Białota, Oskar Rudziński, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Musur, Tomasz Zduńczuk, Dawid Polak, Oleksander Łomakin, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Konrad Posłajko, Piotr Skałecki, Maciej Grabowski, Piotr Wieckowski, Stanisław Kasprzak.

źródło: własne / Rugby Lechia Gdańsk