Od wysokiego zwycięstwa rozgrywki Ekstraligi rozpoczęła RC Lechia Gdańsk. Biało-zieloni na stadionie AWFiS pewnie ograli zespół Orkana Sochaczew 56:18.

Gospodarze już na samym początku meczu zdobyli przyłożenie, ale chwilę później Orkan wyrównał na 5-5. To było ostrzeżenie dla gdańszczan, bo początkowe fragmenty spotkania nie zapowiadały wysokiego zwycięstwa Lechii.

Z czasem jednak gdańszczanie zaczęli zyskiwać przewagę i jeszcze przed przerwą zdobyli kolejne cztery przyłożenia.
Dominowali szczególnie w formacji młyna. Na przerwę Lechia schodziła prowadząc już 31:5. Po zmianie stron gospodarze systematycznie powiększali przewagę.

Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby skuteczniej tego dnia kopał Rafał Janeczko. W dodatku w doliczonym czasie gry Orkan zanotował drugie przyłożenie. To dla ekipy z Sochaczewa dobry prognostyk przed meczem drugiej kolejki, u siebie z Ogniwem Sopot.

W zespole Lechii warto odnotować punkty zdobyte przez Roberta Wójtowicza oraz debiuty kilku innych młodych zawodników. W drugiej kolejce Lechia na wyjeździe zagra z ligowym beniaminkiem, Skrą Warszawa, która na inauguracje dzielnie walczyła z Budowlanymi Łódź.

Wysokie zwycięstwo w meczu z Orkanem dało Lechii drugie miejsce w tabeli po pierwszej kolejce rozgrywek Ekstraligi.