Obecny sezon dla Sparty Praga układa się całkiem udanie, bowiem zespół jest  liderem w Fortuna Lidze, a na dodatek dotarł do 1/8 finału Ligi Europy. Bardzo duża zasługa w tym byłego zawodnika Lechii Gdańsk Lukasa Haraslina, bez którego aktualni mistrzowie Czech nie mogą wyobrazić sobie składu.

Sparta Praga, która w sezonie 2022/23 sięgnęła po mistrzostwo Czech po raz pierwszy od dziewięciu lat, rozpoczęła swoją pucharową przygodę 8 sierpnia 2023 roku, kiedy podejmowała na wyjeździe FC Kopenhaga w ramach pierwszego meczu III rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów i bezbramkowo zremisowała. W rewanżowym spotkaniu padł taki sam wynik i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek obecni mistrzowie Czech okazali się gorsi, przegrywając w niej 5:7 i tym samym pożegnali się z marzeniami o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której ostatni raz występowali w sezonie 2005/06.

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów Sparta grała o wejście do Ligi Europy, a jej rywalem było Dinamo Zagrzeb. Pierwsze spotkanie na Stadionie Maksimir Czesi przegrali 1:3, więc to Dinamo przed rewanżem było bliższe awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Jednak już w 2. minucie rewanżowego meczu wynik otworzył Lukas Haraslin, a jego zespół wygrał 4:1 i odrobił straty z Zagrzebia, kwalifikując się fazy grupowej tych rozgrywek. Rywalami Sparty w grupie C byli Aris Limassol, Betis Sewilla oraz Glasgow Rangers.

Na inaugurację Ligi Europy podopieczni Briana Priske wygrali 3:2 z Arisem Limassol, a w następnym spotkaniu przegrał 1:2 w Sewilli z Betisem i bezbramkowo zremisował u siebie z Glasgow Rangers. Lukas Haraslin wystąpił w dwóch pierwszych meczach i nie wpisał się na listę strzelców ani nie asystował, a w trzecim spotkaniu nie zagrał z powodu kontuzji, więc był to bardzo skromny początek w jego wykonaniu w Lidze Europy. Były gracz Lechii Gdańsk bramkę w tych rozgrywkach zdobył w 4. kolejce w meczu wyjazdowym z Glasgow Rangers, kiedy w 77. minucie zdobył gola kontaktowego na 1:2, jednak rezultat nie uległ zmianie.

Po czterech meczach sytuacja w grupie C Ligi Europy prezentował się następująco: liderem był Betis Sewilla z dorobkiem 9 punktów, na drugiej lokacie plasowało się Glasgow Rangers z 7 punktami na koncie, a Sparta z 4 oczkami była trzecia, z kolei Aris miał 3 punkty i wydawało się, że sytuacja w grupie była już rozstrzygnięta, a mianowicie mieli awansować Hiszpanie oraz Szkoci. Bardzo ważny mecz dla układu tabeli miał miejsce 30 listopada 2023 roku, kiedy na epet ARENA (znany jako Stadion Letna) przyjechał wtedy liderujący w grupie Betis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sparty 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Lukas Haraslin i mistrzowie Czech do drugiego Glasgow Rangers tracili tylko jedno oczko. W ostatnim meczu fazy grupowej Sparta, by awansować do fazy pucharowej, nie tylko musiała wygrać z Arisem, a także liczyć na wyjazdowe zwycięstwo Rangersów z Betisem. Oba scenariusze się spełniły, bowiem podopieczni Briana Priske na Limassol Arena pewnie wygrali 3:1 i Lukas Haraslin zaliczył asystę przy pierwszej bramce, a Glasgow Rangers pokonało po emocjonującym spotkaniu w Sewilli Betis 3:2 i to Sparta wraz z Rangersami awansowała do fazy pucharowej, a Betis odpadł. Ostatnie spotkania pokazały, że po skromnym początku w Lidze Europy Lukas Haraslin wziął na swoje barki odpowiedzialność i był prawdziwym liderem zespołu.

Rywalem w 1/16 finału Ligi Europy Lukasa Haraslina i spółki było Galatasaray. W pierwszym spotkaniu rozegranym 15 lutego 2024 roku Sparta przegrała w Turcji 2:3, a o porażce zadecydował gol gospodarzy w doliczonym czasie gry. Z kolei były gracz Lechii spędził na boisku 65 minut. W rewanżowym meczu lepiej prezentowali się goście, a do przerwy na tablicy wyników na epet ARENA widniał rezultat 1:1, więc niewiele zapowiadało się na awans Czechów. Nadzieja pojawiła się 74. minucie, kiedy gospodarze, mając jednego zawodnika więcej ponownie objęli prowadzenie, sześć minut później Lukas Haraslin, a wynik na 4:1 oraz 6:4 w dwumeczu ustalił w ostatnich sekundach meczu Jan Kuchta i Sparta mogła świętować awans do kolejnego etapu fazy pucharowej. Zaraz po końcowym gwizdku doszło do awantury pomiędzy obiema drużynami, ponieważ zawodnicy Galatasaray nie mogli pogodzić się z brakiem awansu.

Nie zakłóciło to radości podopiecznym Briana Priske, którzy w 1/8 finału trafili na Liverpool. Dwumecz przebiegł bez większej historii, bowiem Sparta przegrała z The Reds aż 2:11 (w Pradze 1:5, w Liverpoolu 1:6), a Lukas Haraslin zakończył te mecze bez żadnego dorobku strzeleckiego. Warto zaznaczyć, że Sparta Praga dalej w Lidze Europy zaszła w sezonie 2015/16, kiedy odpadła w ćwierćfinale tych rozgrywek.

Lukas Haraslin w 9 meczach Ligi Europy trzykrotnie wpisał się na listę strzelców (plus bramka w IV rundzie kwalifikacji z Dinamem Zagrzeb) i jest jedną z największych gwiazd Sparty Praga, która po 25 meczach z dorobkiem 63 punktów jest liderem Fortuna Ligi i ma jedno oczko więcej od ich rywala Slavii. Były zawodnik Lechii Gdańsk w 27 meczach ligowych zdobył 10 bramek i jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.