Reprezentacja Szwecji do lat 21 rozgromiła rówieśników z Cypru aż 6:1. W tym spotkaniu siedemnastominutowy występ zanotował Elias Olsson.

Wynik spotkania rozgrywanego w Achnas otworzył w 14. minucie Oscar Vilhelmsson, a cztery minuty później Cypryjczycy wyrównali za sprawą Antonio Fotiego. W 24. minucie Szwedzi wrócili na prowadzenie i ponownie gola zdobył Oscar Vilhelmsson, a dwie minuty później na 3:1 dla Szwedów podwyższył Yasin Ayari. W 33. minucie Vilhelmsson skompletował hat-tricka i było aż 4:1, więc to była już prawdziwa demolka w wykonaniu Blagult. Przy takim rezultacie oba zespoły udały się do szatni.

W drugiej odsłonie gry podopieczni Daniela Backstroma kontrolowali przebieg spotkania, a w 68 oraz 71 minucie jeszcze dwukrotnie trafili do siatki, a na listę strzelców wpisali się kolejno Melker Widell i Momodou Lamin Sonko, tym samym ustalając wynik spotkania na 6:1. Dwie minuty po szóstej bramce selekcjoner Blagult dokonał zmiany. Na boisku pojawił się Elias Olsson, który zastąpił występującego w duńskim Nordsjaelland Daniela Svenssona.

Dla Eliasa Olssona i spółki spotkanie z Cyprem było sprawdzianem przed meczem z Macedonią w Skopje w ramach 6. kolejki eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy do lat 21. Do wspomnianego meczu dojdzie za cztery dni, a wygrana przybliży Szwedów do drugiego miejsca, które gwarantuje baraże.