W sobotę piłkarki Lechii Gdańsk wygrały po ciekawym spotkaniu z KS-em Pszczółki 5:3 i było to ich pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie. Hat-tricka ustrzeliła Helena Szprada, a na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Zofia Pierzchlińska i Ewelina Kulla.

W poprzednim spotkaniu zawodniczki Lechii Gdańsk otrzymały zimny prysznic w Słupcy, przegrywając z miejscową Słupczanką aż 0:7. W sobotę podopieczne Artura Kaima podejmowały KS Pszczółki i bardzo chciały zmazać plamę z ostatniego spotkania.

Na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie, a w Lechii doszło do dwóch zmian. Gdańszczanki bardzo dobrze zaczęły drugą połowę, bowiem w 50. minucie prowadziły 2:0 po bramce Eweliny Kulli, a dwie minuty wcześniej wynik spotkania otworzyła Zofia Pierzchlińska. Siedem minut później do siatki trafiła Laura Krupienko i zawodniczki gości złapały kontakt. W 68. minucie na listę strzelczyń wpisała się Helena Szprada, a pięć minut później zdobyła drugiego gola i było 4:1. W końcówce meczu zrobiło się bardzo gorąco, podopieczne Artura Kaima prowadziły już tylko 4:3 po golach Aleksandry Rojek i Oliwii Martyki, a na domiar złego czerwoną kartkę otrzymała Oliwia Wróblewska. Nie przeszkodziło to jednak w wygranej, która i tak była okazalsza dzięki Helenie Szpradzie, która w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ustaliła rezultat na 5:3 i tym samym skompletowała hat-tricka.

Dla zawodniczek Lechii Gdańsk było to pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie (!), a po raz ostatni wygrały u siebie 20 maja 2023 roku, pokonując Victorię Sianów aż 11:0. Po 13 meczach Biało-Zielone plasują się na szóstej lokacie z dorobkiem 13 punktów po 13 meczach. Następne spotkanie podopieczne Artura Kaima rozegrają 11 maja z liderującymi Ladies Football Szczecin na wyjeździe.

Lechia Gdańsk - KS Pszczółki 5:3 (0:0)

Bramki dla Lechii: 48’ Zofia Pierzchlińska, 50’ Ewelina Kulla, 68’, 73’ 90+3’ Helena Szprada

Skład Lechii: Julia Węsierska - Kryspina Bukowska (38’ Katarzyna Sokołowska), Ewelina Kulla, Alicja Piotrkowska, Klaudia Socha (21’ Zofia Pierzchlińska), Sara Strychalska (K) (85’ Nikola Małoszycka), Helena Szprada, Zuzanna Urban, Kalina Wiśniewska, Oliwia Wróblewska.

Czerwona kartka: Oliwia Wróblewska 90’