W sobotę Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk uległa w ostatnim meczu sezonu z Edach Budowlani Lublin 17:29 i zakończyła rozgrywki Rugby Ekstraligi na siódmej lokacie. Był to także ostatni występ Grzegorza Buczka w Biało-Zielonych, bowiem po tym sezonie zakończył karierę.

W poprzednim spotkaniu rugbiści Lechii Gdańsk przegrali wysoko z mistrzem Polski z Orkanem w Sochaczewie aż 0:61 i już wiadomo, że zakończą sezon na 7. miejscu (18 bądź 19 maja nie grają, bo pauzują). W ostatnim meczu sezonu 2023/24 Biało-Zieloni podejmowali u siebie Edach Budowalni Lublin, który plasował się dwie lokaty wyżej od Lechii, więc to lublinianie wydawali się nieznacznym faworytem sobotniego starcia.

Jednak to podopieczni Pawła Lipkowskiego lepiej rozpoczęli ten mecz, ponieważ na początku mieli przewagę i częściej przebywali na połowie rywala. Wspomnianą przewagę udało się udokumentować w 12. minucie, kiedy Lechia prowadziła 7:0 po przyłożeniu Elmarco Beukesa oraz po podwyższeniu Seana Cole'a. Pięć minut później reprezentant Polski trafił z rzutu karnego i Biało-Zieloni prowadzili 10:0.

W 23. minucie pierwsze punkty zdobyli lublinianie po przyłożeniu Grzegorza Szczepańskiego. Po pierwszych punktach dla zespołu gości z boiska zszedł kapitan Grzegorz Buczek, dla którego był to Last Dance w barwach Lechii, a zastąpił go Sebastian Beśka. Jedenaście minut później Budowlani po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie za sprawą Iana Trollipa za dwa punkty, a chwilę wcześniej na pole punktowe wdarł się Panashe Dube. W 40. minucie Lechia przegrywała 10:19, po tym jak punkty z przyłożenia zdobył Piotr Skałecki, a skutecznie kop wykonał Ian Trollip. Tuż przed przerwą punkty dla lublinian zdobył jeszcze Robizon Kolbiraszwili i tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:24 dla gości.

W drugiej odsłonie gry już nie było tak emocjonująco jak podczas pierwszej, ale Biało-Zieloni mieli moment, kiedy w ofensywie nabrali wiatru w żagle i próbowali odrobić straty. Było to w 65. minucie, kiedy na tablicy wyników na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej 244 zrobiło się 17:24. Najpierw punkty po przyłożeniu zdobył Michał Krużycki, a chwilę później rzut karny skutecznie wykonał Paweł Boczulak. Ostatecznie spotkanie kończące sezon zakończyło się wynikiem 17:29. Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk zakończyła sezon 2023/24 na 7. miejscu z dorobkiem 25 punktów.

Po tych rozgrywkach karierę zakończył Grzegorz Buczek. Młynarz urodzony w Olsztynie trafił do Lechii w 2009 roku z rodzinnego MKS-u i rozegrał w niej łącznie 166 meczów, w których zdobył 264 punkty oraz z Biało-Zielonymi wywalczył trzykrotnie mistrzostwo Polski. Ponadto Buczek wystąpił 29 razy w reprezentacji Polski.

Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk - Edach Budowlani Lublin 17:29 (10:24)

Punkty dla Lechii: 5 Elmarco Beukes, Sean Cole, Michał Krużycki, 2 Paweł Boczulak

Skład: Igor Olszewski, Grzegorz Buczek, Kacper Rachubka - Milan Kossakowski, Michał Krużycki - Marek Płonka, Olaf Niespodziany, Krzysztof Smoliński - Sean Cole - Mateusz Kolas - Aleksander Czerniak, Zavien Klaasen, Elmarco Beukes, Owen Hawanga - Bartosz Kruszczyński

Z ławki weszli: Henrik Huhane, Sebastian Beśka, Jerzy Wojnicz, Jakub Wasilewski, Igor Olender, Paweł Boczulak, Antoni Kopecki, Dawid Wesołowski