W sobotę juniorzy Lechii przegrali na wyjeździe 0:3 z juniorami Śląska Wrocław. Po trzech kolejkach młodzi lechiści plasują się na dziesiątej lokacie w Centralnej Lidze Juniorów U-17 w grupie zachodniej.

W poprzednim meczu Biało-Zieloni pokonali u siebie GES Poznań 3:2 po dublecie Alana Wiśniewskiego oraz bramce Macieja Zająca. Ponadto była to pierwsza wygrana trenera Wojciecha Kustonia.

Po całkiem udanym spotkaniu w Gdańsku podopieczni Wojciecha Kustonia do Wrocławia jechali w dobrych nastrojach, gdzie mieli podejmować Śląsk, który w sezonie 2022/23 zajął 6. miejsce w CLJ-ce. Dla juniorów Śląska Wrocław było to pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie, ponieważ Wojskowi dwa pierwsze mecze CLJ-ki rozegrali na wyjeździe z GES-em Poznań (2:0) i z FASE Szczecin (2:3). Na stadionie sportowym "Oławka" przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety w 38. minucie prowadzenie gospodarzom Igor Kobelczuk i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla juniorów Śląska. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Dawid Moskaluk, a gwóźdź do trumny juniorom Lechii wbił w 89. minucie Igor Maliszewski i punkty zostały we Wrocławiu.

W następnym meczu juniorów Lechii czeka kolejny wyjazd. 3 września Biało-Zieloni udadzą się do Szczecina, aby zmierzyć piątym w tabeli FASE. Natomiast juniorzy Śląska Wrocław dzień wcześniej zagrają także na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, który zajmuje 3. miejsce.

Śląsk Wrocław U17 - Lechia Gdańsk U17 3:0 (1:0)

Bramki: Igor Kobelczuk 38, Dawid Moskaluk 58, Igor Maliszewski 89

Lechia Gdańsk U17: Kamil Nowak (68. Kacper Mach) - Borys Jesionowski (86. Maciej Zając), Wojciech Madej, Bartosz Pieczka (46. Jeremi Iwanicki), Oliwer Pospieszny, Jakub Richert, Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams (65. Jakub Radtke), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak (75. Adrian Krajewski)