W pierwszym meczu podopieczne trenera Artura Kaim wywalczyły cenny punkt, remisując w 1. Kolejce spotkań z drużyną Juventusu Toruń 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla Biało-Zielonych, bo już w 1. minucie na prowadzenie wyszła drużyna Juventusu. Szybko stracona bramka wyraźnie zdeprymowała Biało-Zielone, w konsekwencji oddały pole i to drużyna gości grę w pierwszej połowie, spychają lechistki do głębokiej defensywy. Pierwszy celny strzał Biało-Zielone oddały dopiero w 44. minucie, kiedy piłkę w kierunku dłuższego słupka skierowała Aleksandra Kurek. Strzał okazał się na tyle silny i precyzyjny, że bramkarka Juventusu nie zdołała jego obronić, a Biało-Zielone mogły się cieszyć z pierwszej bramki w tym sezonie.

W przerwie meczu musiało paść kilka mocniejszych słów w szatni, bo w drugiej połowę zobaczyliśmy inne oblicze gdańszczanek. Biało-Zielone nie tylko nie odpuszczały rywalek, ale starały się rozgrywać piłkę, szukając swoich szans prostopadłymi podaniami albo akcjami wyprowadzanymi z bocznych sektorów, w konsekwencji mecz się otworzyły i wyrównał.

Pomimo bardziej agresywnej gry w 57. minucie na prowadzenie podobnie wyszły piłkarki z Torunia i podobnie jak miało to miejsce w pierwszej połowie Klaudia Gocel została pokonana silnym strzałem z okolic szesnastego metra. Gdańszczanki jednak się nie poddawały i doprowadziły do wyrównania w 80. minucie spotkania, po rozegraniu rzut wolnego i silnym strzale Eweliny Kulli. I chociaż obie drużyny w końcówce meczu stworzyły sobie sytuacje, po których mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, to wynik spotkania do końca nie uległ zmianie i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

Pomimo straty punktów gdańszczanki mogą czuć satysfakcje z końcowego rezultatu, zważywszy na przebieg meczu oraz fakt, że drużyna jest cały czas w budowie.

Kolejne spotkanie gdańszczanki rozegrają już w środę, gdzie zmierzą się w drużyną AP Orlen Gdańsk w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk vs Juventus Toruń 2:2 (1:1)

Lechia Gdańsk: Gocel- Kolesińska, Sokołowska, Wnuk - Wróblewska, Tarnowska, Turek, Kożdub - Slisewska, Kulla, Szprada

Rezerwowe: Pierzchlińsk, Wiśniewska, Węsierska, Aneta Fryca, Wiktoria Krygier, Sylwia Smolarek, Elwira Stankowska, Marta Stasiulewicz,