W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta Lechia Gdańsk przegrała 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

W składzie Lechii znaleźli się piłkarze, którzy nie wystąpili w piątkowym spotkaniu ligowym z Lechem Poznań, bądź zagrali w niepełnym wymiarze czasu. Do kadry meczowej włączeni zostali również Juniorzy Akademii Lechii Gdańsk.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a okazje do zdobycia bramek stwarzały oba zespoły. Pierwsi bliżej szczęścia byli przyjezdni, lecz Patryk Szczepański z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki głową do bramki. W 15. minucie odpowiedzieli Biało-Zieloni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja uderzył Grzegorz Wojtkowiak, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Dziesięć minut później rywale wykorzystali moment gry w przewadze, kiedy opatrywany poza boiskiem był Wojtkowiak. Lewym skrzydłem przedarł się Łukasz Kacprzycki, który na raty pokonał Olivera Zelenikę. Gracz Kotwicy najpierw uderzył w słupek z około 20 metrów, ale po chwili dopełnił formalności z bliskiej odległości. Przed przerwą szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Flavio Paixao. Portugalski napastnik wpadł w pole karne i uderzył nad bramką.

Po zmianie stron boiska Lechiści dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, starając się długo budować atak pozycyjny. Przeciwnicy natomiast cierpliwie czekali na swoją okazję do kontrataku, która nadarzyła się w 78. minucie, kiedy Mateusz Czapłygin znalazł się sytuacji sam na sam z Zeleniką. Golkiper Lechii wyszedł jednak z tej sytuacji zwycięsko. Biało-Zieloni do końca próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale bezskutecznie.

Lechia Gdańsk - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)

Bramki: Łukasz Kacprzycki (25.)

Lechia: Zelenika - Wojtkowiak (27. Kobryń), Gerson, Vitoria, Wawrzyniak - Borysiuk (46. Augustyn), Schikowski, Mila (75. Sopoćko) - Krasić (65. Kałahur), F. Paixao, Mladenović (56. Gamakow)

Kotwica: Brzozowski - Witt (65. Przysowa), Wypij, Słodowy, Czapłygin (75. Rydzak), Wołkiewicz (65. Łyszyk), Danilczyk (75. Michurski), Świechowski (65. Szymański), Kacprzycki (65. Bukacki), Szczepański (65. Gołębiewski), Mayjk (75. Włodarczyk)

źródło: Lechia.pl