Lechia II Gdańsk po dwóch bramkach Damiana Szuprytowskiego pokonała pierwszoligową Olimpię Elbląg 2:1.

W tym meczu rezerwy wspierało czterech zawodników kadry I zespołu, których ostatnio nie mieszczą się w meczowych 18tkach. Już w 2. minucie gry jeden z banitów ekstraklasowej drużyny, Josip Tadić wypracował rzut karny dla Lechii II. Chorwat przy faulu upadł jednak tak pechowo, że nie wrócił już na boisko, a jedenastki nie wykorzystał Krzysztof Brede. Jednak już po 11 minutach Lechia wyszła na prowadzenie. Gola po indywidualnej akcji zdobył Damian Szuprytowski. W 28. minucie boisko musiał opuścić kolejny zawodnik z I zespołu – Maciej Kostrzewa. Zawodnik narzekał na drobny uraz.

- Przez całe spotkanie mieliśmy dużą przewagę, byliśmy znacznie lepsi piłkarsko – podkreśla Maciej Kozak, trener bramkarzy drużyny rezerw.

Olimpia Elbląg – Lechia II Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Szuprytowski (13), 0:2 Szuprytowski (65), 1:2 Koladko (70-karny) LECHIA II GDAŃSK: Małkowski – Przybylski (67 Kiełdanowicz), Iwanowski, Brede, Andriuskevicius (60 Wiśniewski) – Skrzecz (45 Rąbczyk), Kostrzewa (28 Brzeski), Żmijewski, Szamp, Szuprytowski – Tadić (2 Popielarz)