Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 0:1 (0:0) w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski. Zwycięską bramkę dla gości zdobył, wprowadzony w drugiej połowie, Michał Kucharczyk.

Kadrowicz Smudy dostał piłkę przed polem karnym, w dziecinny sposób ograł obrońcę Lechii i pewnym strzałem pokonał Małkowskiego.

Spotkanie stało na nie najwyższym poziomie i wydaje się, że najbardziej sprawiedliwym rezultatem byłby remis. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na tym, aby bramki nie stracić. Przez całe spotkanie kibice niemalże w ogóle nie oglądali sytuacji bramkowych. Nie licząc gola, Legia najlepszą okazję miała za sprawą Kucharczyka, który przegrał pojedynek sam na sam z Małkowskim.

Lechia natomiast na prowadzenie mogła wyjść w 60. minucie, jednak strzał Pawła Nowak z rzutu wolnego z trudem wybił na rożny Skaba.

Za 2 tygodnie czeka nas rewanż i miejmy nadzieję ciekawsze widowisko. Przypomnijmy, że zwycięzca zagra w finale Pucharu Polski z lepszym z pary Lech - Podbeskidzie (pierwszy mecz przy Bułgarskiej zakończył się remisem 1:1).

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)